Vedeli ste, že opravy preliačin na aute hradí poistenie?

Vedeli ste, že opravy preliačin na aute hradí poistenie?

by sprava_kanapa.sk

Našli ste ráno na karosérii preliačinu a ste zúfalí? Niektoré druhy preliačin je možné veľmi šetrne opraviť. Dokonca je možné opravu hradiť z poistenia. Informujte sa na tento variant a využite jedinečnú metódu nápravy preliačin PDR metódou.

Preliačina na aute nevznikne sama od seba

V niektorých prípadoch za vznikom preliačiny na aute stojí vaša „šikovnosť“. Manévrovanie na parkovisku alebo ťuknutie plnou taškou do dverí auta sa môže stať každému. Okrem takýchto drobných nehôd sa preliačiny na karosérii zjavia po vyčíňaní počasia a vandalov. Vandalizmus na aute má veľa podôb a jednou z nich sú práve preliačiny na streche či dverách vozidla. Najviac nebezpečné sú pre karosériu krúpy. Silné krupobitie spôsobí na kapote alebo karosérii nie jednu, ale niekoľko preliačin.

Po objavení preliačiny volajte poisťovňu

Súčasťou poistenia vozidla sú služby non-stop telefonickej linky. Neváhajte a po odhalení preliačiny kontaktuje poisťovňu. Jej pracovníci vás budú navigovať, ako postupovať. Zväčša vám odporučia prísť do poisťovne a spísať záznam, niekedy stačí poslať fotografie škody a vyplniť formulár. Nasleduje oprava karosérie, ktorú poisťovňa uhradí v rôznej výške v závislosti od vašej spoluúčasti. Poisťovne preferujú opravu PDR metódou. Je výhodná aj pre vás, pretože ak platíte percentá spoluúčasti, PDR je najlacnejšou opravou.

Netešte sa však predčasne. Prvý problém môže nastať s typom vášho poistenia. Obyčajné PZP vám škody na vozidle vo forme preliačin nepreplatí. Iné je to, keď si priplatíte poistenia proti živelným pohromám a vandalizmu. Havarijné poistenie uvedené škody pokrýva.

Druhý problém môže byť samotné poškodenie. Niektoré preliačiny nie je možné PDR metódou opraviť. Najlepšie vám poradí technik, ktorý príde za vami alebo si s ním dohodnete stretnutie v servise. Zhodnotí typ poškodenia za pár sekúnd. Ak je oprava PDR metódou možná, opravu vykoná na počkanie alebo do dvoch dní. Formality s poisťovňou vybaví priamo autorizovaný servis.

Zázračná PDR metóda

PDR metóda je oprava preliačin šetrnou metódou bez lakovania a použitia chémie. Využíva sa pri nej sada na opravu preliačin, pomocou ktorej sa preliačina vyťahuje alebo vytlačí. Špeciálne háky a kladivká dokážu karosériu vrátiť do pôvodnej podoby. Oprava je veľmi precízna, technik musí postupovať pomaly a mať dlhoročné skúsenosti. Keďže sa pri oprave nepoužíva lak, automobil nestratí hodnotu. Poškodené miesto nie je možné po oprave odhaliť.

 

You may also like