Top 10 informácií o UTV štvorkolkách. Prečo sa UTV vyplatia kúpiť a čo všetko dokážu.

10 informácií o UTV štvorkolkách

by sprava_kanapa.sk

Pre poľovníkov, farmárov alebo majiteľov veľkých pozemkov nie sú štvorkolky neznámym pojmom. Dobre vedia, že ide o vozidlá, bez ktorých by nedokázali prejsť neprístupným terénom a nedokázali by ani urobiť toľko práce, koľko so štvorkolkou. Najužitočnejším pomocníkom a najlepšou pracovnou štvorkolkou je UTV t.j. nákladná štvorkolka. Prinášame vám 10 zaujímavých informácií o UTV.

1. Je drahšia, ale viac dokáže

UTV štvorkolky sú drahšie ako ATV či športové, ale viac dokážu. Všetci majitelia UTV vám potvrdia, že boli prvé mesiace prekvapení, čo všetko s touto pracovnou štvorkolkou stihli spraviť.

2. Má integrovanú korbu

Keďže je UTV nákladná štvorkolka, má v zadnej časti integrovanú korbu. Korba sa dá zväčša ovládať na diaľku pomocou hydraulického zariadenia, avšak niektoré štvorkolky môžu mať menšiu, pevno osadenú korbu.

3. UTV má kabínu

Najväčší rozdiel medzi UTV a ostatnými typmi štvorkoliek je to, že má kabínu. Kabína môže byť krytá alebo ju tvorí len strieška. Dvere sa dajú ku kabíne namontovať dodatočne.

4. Má vyhrievanú kabínu

Nestačí, že UTV disponuje kabínou, ale v niektorých modeloch ide dokonca o kabínu vyhrievanú a klimatizovanú. Je jasné, že takúto štvorkolku využijete po celý rok.

5. Má miesto pre viac osôb

UTV sú side by side štvorkolky, takže sa v nich môžu odviezť dve a niekedy aj viac osôb. Miesta na sedenia majú štvorkolky can am pohodlné a ergonomicky tvarované.

6. UTV sa riadi pomocou volantu

Ďalším veľkým rozdielom od konkurentov je to, že UTV sa ovláda pomocou volantu. Tento spôsob riadenia vyhovuje motoristom viac ako ovládanie riadidlami.

7. Má obrovskú ťažnú silu

UTV sú naozaj ťahúňmi medzi štvorkolkami. Niektoré z nich dokážu utiahnuť vyše 1000 kg a previesť okolo 400 kg nákladu.

8. Prejde cez každý terén

UTV uprednostňujú farmári i poľovníci. Špeciálne kolesá, silný motor a dobrá ovládateľnosť predurčujú toto vozilo na prekonávanie každého terénu.

9. Na poli zvládne každú prácu

K UTV je možné pripojiť rôzne náradie, vďaka ktorému urobíte všetku prácu na poli. Štvorkolka môže orať, siať, previesť úrodu alebo posýpať proti škodcom.

10. Môžete si vytvoriť vlastnú UTV

Chcete vlastniť štvorkolku do bodky takú, akú ste si vynívali? Nakonfigurujte si štvorkolku do detailov na stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

You may also like