Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta?

Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta?

by sprava_kanapa.sk

Zima je obzvlášť náročným obdobím pre starostlivosť a údržbu auta. V ohrození nie je len na cestách, ale aj na strážených parkoviskách, na našich dvoroch a výnimkou nie sú ani zastavané priestory pre garáže. Ich výbavu poškodzujú rôzne rýchlo lezúce a hryzúce zvery. Jedným z takýchto škodcov sú kuny. Nepoznajú žiadnu prekážku. Pred zimou sa rady ukryjú aj pod kapotu auta. Tým však majiteľovi dokážu spôsobiť značné škody a výdavky na opravu.

Kunám ide len o vlastné bezpečie

Zima je pridlhá a často vykazuje veľmi drsné podmienky. Aj keď lesné zvery chráni srsť a mnohé sa na zimu dostatočne zásobujú, za pohodlím sa každý rád obzrie. Takto sa v nehostinných podmienkach správa aj kuna lesná, ktorá sa statočne zásobuje, ale aj vyhrieva.

Ako sa zbaviť kuny pod kapotou auta?Na tieto účely jej neraz vyhovujú priestory pod kapotou. Už len pri predstave o páchnucej zveri a ďalších zhnitých zásobách sa vám tisnú slzy do očí? Čo najskôr zhodnoťte výhody a náklady na bežné babské recepty a na odolnejšie a zároveň bezpečnejšie odpudzovače kún do auta. Ide o garanciu humánneho plašenia pri generovaní silného ultrazvukového signálu. Pre človeka nepočuteľný, pre elektroniku vozidiel neškodný. Výhodou je, že nové šetrné odpudzovače netreba napájať na autobatériu. Úplne postačí 9V batéria a žiadne riziko ďalších škôd na aute!

Proti kune veľmi obozretne

Ako sa zbaviť kuny, keď ale žiadna nástraha nie je stopercentná? Zvlášť, ak ide o také rýchle a ohybné zviera. Jeho aktivita sa prejavuje pri usídlení a poškodzovaní izolácie a rôznych gumených častí pod kapotou. Toto zviera na seba upozorní nielen zápachom a množstvom zvyškov po potrave, ale už aj tým, že ráno nemôžete naštartovať. Kuny sú priam expertom na elektroinštaláciu, zapaľovanie, dokonca si skvele „pochutnajú“ na brzdných hadičkách.

Po tomto nikdy neviete, aký štart do nového dňa vás čaká. Preto na kuny pomaly, ale isto!

 

 

 

 

 

You may also like