Zoberte svoju štvorkolku do zasnežených hôr a poriadne sa zabavte!

Zoberte svoju štvorkolku do zasnežených hôr a poriadne sa zabavte!

by sprava_kanapa.sk

Poznáte slávny výrok z ešte slávnejšieho filmu o tom, ako by vaša milá nemala sedieť v kúte? Spomeňte si na tento výrok, keď necháte svoju milú štvorkolku celú zimu zavretú v garáži. Je to bohužiaľ tak, že veľa majiteľov štvorkoliek svoju kamošku zazimujú a vytiahnu ju až na jar. Nezaraďte sa do tejto skupiny a poriadne prevetrajte svoj stroj aj na snehu.

Každá štvorkolka si zaslúži prevetrať motor aj počas zimy

V lete ste sa premávali po jamách, skalách, potokoch o sto šesť a na jeseň s touto zábavou skončíte? Je to hlúposť a veľká škoda. Prakticky je jedno, či vlastníte úžitkovú, alebo športovú štvorkolku. Oba stroje sú tak silné, že im nevadí ani sneh. Sem tam sa podarí spozorovať v zime úžitkovú štvorkolku v roli odhŕňača v parku alebo v záhrade. Úžitkové štvorkolky sa síce využívajú po celý rok, ale zväčša len na prácu. Napríklad na už spomínané odhŕňanie, posýpanie ciest alebo vyťahovanie zapadnutého automobilu. Športová štvorkolka už také šťastie nemá. Kládli sme jazdcom otázku, prečo to tak je a opakovali sa tri argumenty, ktoré majitelia štvorkoliek radi využívajú.

  • V prvom rade im vraj vadí vietor a sneh, ktorý im šľahá do tváre. Je pravda, že jazdec na štvorkolke nie je chránený sklom alebo kabínou. Teda okrem nákladných štvorkoliek, ktoré disponujú krytou kabínou. Tento malý nedostatok vyriešite kúpou a namontovaním štítu.
  • Druhým argumentom býva to, že na štvorkolke je jazdcom zima. Opäť maličkosť, ktorá je len slabou výhovorkou. Veď na štvorkolku si môžete kúpiť zateplené oblečenie, teplú kuklu a prilbu, cez ktorú sa nedostane ani najsilnejší severák. Ruky vám príjemné zahrejú vyhrievané rukavice.
  • Tretím argumentom boli obavy zo zapadnutia do snehu. K tomuto bodu si povieme niečo viac.

Po snehu so štvorkolkou s reťazami alebo snehovými pásmi

Keď sa vyberiete do zasnežených hôr so štvorkolkou, máte dve možnosti. Buď si na pneumatiky nasadíte snehové reťaze, alebo vymeníte kolesá za kanadské pásy. Možno ste netušili, že sa dajú zohnať snehové reťaze na štvorkolky, ale veru dajú. A pomôžu vám nielen v horách. Používať ich môžete aj na zasnežených vozovkách. S reťazami sa nemusíte báť závejov, iste nezapadnete a štvorkolka bude mať výbornú trakciu. Po inštalácii kanadských pásov sa štvorkolky premenia na stroje akými sú snežné skútre Lynx. S pásmi na kolesách sa dostanete naozaj všade, takže sa pokojne vyberte preskúmať horské terény a vyblázniť sa na snehovej pokrývke. Investícia do pásov sa vyplatí, pretože sa dajú využívať  na jazdu po bahne, drobnom štrku a zvládnu tiež jazdu po asfalte. Vytiahnete konečne túto zimu vašu štvorkolku z garáže?

 

 

You may also like