Strešný box na auto – áno či nie?

Strešný box na auto – áno či nie?

by sprava_kanapa.sk

Či už plánujete rýchly výlet s rodinou do zahraničia alebo plánujete vyraziť do hôr, strešný box či nosič lyží sa s istotou hodí aj vám. Strešný box predstavuje ďalšie úložné miesto umiestnené na hornej časti vozidla určené na prepravu väčších predmetov ako je batožina či športová výbava. Strešný nosič  či nosič nie je štandardnou súčasťou príslušenstva automobilu; je to niečo, po čom môžete siahnuť v prípade, že budete potrebovať ďalší úložný priestor.

K čomu slúžia strešné boxy?

Strešné boxy sú ideálnym pomocníkom najmä vtedy, ak plánujete lyžovať, kempovať či len tak, vyraziť do hôr s vašimi najbližšími. Ale skôr, ako si strešný box zakúpite, uistite sa, že materiál je kvalitný a odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia.

Ako vybrať kvalitný strešný nosič?

Ak nemáte dostatok miesta v aute či dodávke, je pre vás najlepším riešením práve strešný nosič. Zlepšuje nielen úložný priestor vášho vozidla, ale tiež zväčšuje priestor na nohy vo vozidle, čo oceníte najmä vtedy, ak plánujete dlhšiu cestu.

  • Ak budete prepravovať štandardné predmety ako je klasická batožina, budete potrebovať strešný nosič alebo strešný vak.
  • Ak plánujete prepravovať príliš veľký náklad (napr. rybárske palice, lyže alebo snowboard), potom sú najlepšou voľbou nosiče lyží.
  • Ak prepravujete veci citlivé na počasie, dbajte na to, aby bol strešný box správne umiestnený a zároveň siahnite po materiály, ktorý bude vodovzdorný a odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia.

Nechajte si poradiť od profesionálov

Samozrejme, strešné boxy i nosiče je nutné vyberať s ohľadom na typ vášho vozidla, keďže je rozdiel, či máte osobné či úžitkové vozidlo alebo dodávku. Ak si s výberom neviete dať predsa len rady, oslovte profesionálov, ktorí majú v tomto smere bohaté skúsenosti.

 

You may also like