Ste zástancami celoročných pneumatík? Spoznajte všetky ich výhody a nevýhody

by sprava_kanapa.sk

Kvalitné pneumatiky vedia riadne zaťažiť váš rozpočet. Najskôr pri kúpe a neskôr dva razy do roka pri výmene letných za zimné a naopak. Práve z tohto dôvodu majú celoročné pneumatiky medzi šoférmi veľa zástancov. Celoročné pneumatiky nie sú úplne ideálnou voľbou, ale za určitých okolností sú adekvátnym variantom letných a zimných pneumatík.

Celoročné pneumatiky jedine od renomovaných výrobcov

Celoročné pneumatiky sa oplatia hlavne šoférom, ktorí počas roka nenajazdia veľa kilometrov. Sú vhodným variantom aj pre tých z vás, ktorí jazdia hlavne po meste a v zime sa nechystajú do hôr. Ak si kúpite celoročné pneumatiky od renomovaných výrobcov, môžete si byť istí, že vás nesklamú ani počas zimných mesiacov. Test pneumatík preukázal, že takéto pneumatiky spĺňajú aj prísne európske normy. Rýchly vývoj technológií pri výrobe celoročných pneumatík zvýšil kvalitu dezénu a zároveň postupne znižuje konštrukčné nedostatky.

Výhody celoročných pneumatík

Pre šoférov, ktorí nejazdia často sú zimné a letné pneumatiky neekonomickým riešením. Celoročné pneumatiky sú dobrou voľbou pre tých z vás, ktorí jazdíte hlavne v meste. Takéto pneumatiky ušetria vás čas. Nemusíte dva razy ročne chodiť do pneuservisu a hlavne nemusíte na túto povinnosť myslieť. Zároveň ušetríte peniaze, ktoré by ste investovali do výmeny. Problémom pri letných pneumatikách môže byť náhla zmena počasia, ktorá vie prekvapiť v jesenných mesiacov. Pri celoročných pneumatikách nemusíte sledovať predpoveď a báť sa sneženia. Celoročné pneumatiky odstránia vaše trápenie s nedostatkom priestoru. Veď nie všetci máte k dispozícii pivnicu alebo garáž, kde by ste mohli sezónne pneumatiky uložiť. Riešením je pneuservis, v ktorom vám ich môžu uskladniť, ale samozrejme za poplatok. Našou radou je, aby ste si všímali pri kúpe označenie pneumatík. Porovnaním všetkých druhov pneumatík sa sami presvedčíte, že nové typy celoročných pneumatík sú rozumným riešením.

Nevýhody celoročných pneumatík

Celoročné pneumatiky nie sú vhodné pre šoférov, ktorí najazdia viac ako 5000 kilometrov ročne. Takéto pneumatiky sa totiž rýchlejšie opotrebujú. Je pravdou, že ani najkvalitnejšie celoročné pneumatiky vám nezabezpečia taký vysoký komfort a bezpečnosť jazdy ako sezónne pneumatiky. Ide hlavne o dlhšiu brzdnú dráhu celoročných pneumatík a o zhoršené ovládanie vozidla, napríklad pri silnom daždi alebo námraze. Zmes použitá na výrobu celoročných pneumatík nie je schopná zabezpečiť rovnaké jazdné vlastnosti pri rôznych teplotách. Nevyhnete sa ani návšteve autoservisu. Raz do roka by ste si mali dať skontrolovať tlak v pneumatikách a dať si nastaviť geometriu.

 

You may also like