Kvalitné pneumatiky a dobrá nálada za volantom

by sprava_kanapa.sk

Premýšľali ste už, prečo tak milujete šoférovanie? Niekomu napadne výraz nutnosť, inému nezávislosť, pohodlie, ďalšiemu vietor vo vlasoch… Nech vás fascinuje čokoľvek, bez kvalitných pneumatík by vaša jazda taká rozprávková nebola.

Oleje, brzdy a raz za čas pneumatiky

Kto svoje auto naozaj miluje, venuje mu patričnú starostlivosť. Lesk zvonka, čistota a vôňa vnútri, k tomu pár efektných autodoplnkov, dobrá hudba do uší a už vás nič nezastaví, nech idete na výlet, do práce, či len do obchodu. Podstatné ale je byť pripravený i na tú najkratšiu cestu. Zodpovedný šofér má vždy natankované, voda v ostrekovačoch nesmie chýbať, samozrejme, v prevedení podľa aktuálneho ročného obdobia, hladina oleja je postačujúca, brzdy sú v plnej sile. A čo pneumatiky? Jeden by na nich chyby nenašiel! Správne natlakované, nepoškodené zlým spôsobom jazdy, kvalitou ciest ani vplyvom častého používania. Keď treba, je to najmenej pneumatiky natlakovať na niektorej z čerpacích staníc. Ide čas letných dovoleniek a opekačiek, batožinový priestor sa začne napĺňať, posádka pribúda, a preto kolesá auta musia byť dostatočne silné a schopné prežiť aj väčšiu záťaž.

Výber pneumatík je rovnako dôležitý ako výber auta

Je to tak, pretože bez kvalitných pneumatík by vám boli vymoženosti vozidla zbytočné. Iba dobré pneumatiky to zvládnu na mokrom, klzkom, zamrznutom teréne, poradia si so silným vetrom či náhlym zabrzdením alebo zmenou smeru. Preto si na letné i zimné obdobie vyberajte vždy pneumatiky s dobrým hodnotením nezávislých testov, prípadne si nechajte poradiť od skúsených motoristov. Ulakomiť sa na nižšiu cenu pneumatík by mohlo ohroziť vašu bezstarostnú jazdu. Ak auto presne poslúcha vaše príkazy, nezaskočí vás ani nepríjemná situácia na ceste či arogantní vodiči. Vedeli ste, že ak si pneumatiky zaobstaráte z internetovej predajne, môžete veľa ušetriť? Nechajte sa očariť širokým výberom na Pneueshop.sk.

You may also like