Cesta na lyžovačku: Na lyže v aute zabudnite!

by sprava_kanapa.sk

Milovníkom zimných športov čoskoro začne sezóna, na ktorú sa veľmi tešia. Tráviť čas na snehu sa dá nielen lyžovaním a snowboardovaním, ale aj bežkovaním a sánkovaním. Ak chcete zažiť tie najlepšie zážitky a chvíle s rodinou, vyberte sa do hôr, kde je sneh istota.

Všetko sa začína pri nástupe do auta

Ešte predtým, ako vystúpite v cieľovej destinácii, je potrebné všetko zorganizovať a zbaliť. Ak idete na zimnú dovolenku celá rodina a beriete so sebou lyže či snowboardy, na ich umiestnenie v interiéri zabudnite. Takto sa síce kedysi ľudia premiestňovali, no v dnešnej dobe je to nielen nebezpečné, ale aj zakázané. Lyže nemajú v aute čo robiť a preto je na mieste použiť nosiče na lyže alebo strešné boxy. Či už jedno alebo druhé, obidve možnosti sú lepšie, ako voľne pohodené lyže v aute.

Veľmi dobré je pred zaobstaraním si niektorej spomínanej možnosti zistiť, aké majú výhody a ktoré z nich sa vám lepšie hodí. Ak ste príležitostný lyžiar, ktorý chodí lyžovať sám alebo maximálne vo dvojici, investovať do strešného boxu sa vám neoplatí. Klasický nosič na lyže je jednoduchší na montovanie, je skladnejší a v konečnom dôsledku aj lacnejší. Jeho výhodou je, že ho nemusíte neustále dávať dole a hore a pokojne s ním môžete jazdiť na streche auta aj celú sezónu. Na rozdiel od boxu, nemá takmer žiadny vplyv na spotrebu, čo ocenia najmä víkendoví lyžiari. Naopak, nevýhodou nosiča je nedostatočná ochrana pred zlodejmi, ktorý sa k nákladu dostanú ľavou zadnou.

Úplne iné požiadavky na prepravu má rodina, ktorá celá lyžuje a venuje sa týmto zimným športom pravidelne. V takom prípade je na mieste vybrať strešný box, ktorý vám zaručí pohodlie aj pri letnej dovolenke. Okrem lyží a snowboardu do neho pohodlne skryjete prilby, sánky, topánky, či batožinu. V aute vám tak zostane dostatok miesta na pohodlie, čo je dôležité hlavne pri malých deťoch.

Čím sú rozdielne?

Nosič a box sa odlišujú aj v tom, že v prípade strešného boxu nemusíte náklad upevňovať, ale stačí ho tam uložiť podľa vlastného uváženia. Ďalší rozdiel je však na mieste nosiča, pretože kým na väčšinu z nich dočiahnete zo zeme, pri obsluhe boxu treba stáť na prahu dverí. To môže byť problém pri nakladaní nielen pre vzrastovo menších ľudí, ale aj chlapské pohlavie.

Za nutné zlo považujeme pri boxe aj jeho montáž, ktorá je omnoho zložitejšia a pracnejšia. Medzi najlepšie a najvyhľadávanejšie výrobky na trhu patria strešné boxy Thule, ktoré sú o niečo drahšie, no ich cena zodpovedá kvalite. Táto značka je výborným riešením pre ľudí, ktorí ho budú využívať pravidelne. Tak čo, vyberiete si nosič na lyže alebo strešný box?

 

 

You may also like