Ako na správny výber snehových reťazí na SUV

by sprava_kanapa.sk

Dnes už každý vodič vie, že v zime nesmú v jeho základnej výbave chýbať snehové reťaze. Záleží potom už len na ňom, aké si vyberie, dôležité je, aby vyhovovali jemu, aj jeho autu.

Ak zistí, že namiesto textilných snehových reťazí by boli lepšie oceľové, ich montáž je v dnešnej dobe už veľmi jednoduchá a zvládne ju doslova každý. Nie sú však náhradou zimných pneumatík, ale praktickým a dôležitým doplnkom do zimy, ale i do iných ročných období.

Adrenalínová jazda

Pri vysokom namáhaní vás maximálnym zahustením, oceľovou odolnosťou a dlhou životnosťou presvedčia snehové reťaze na SUV. Žiadne plastové diely, iba sila 4,5 milimetrov a bočné spojenie reťazí na behúni pomocou pevných zváraných krúžkov. Manuálne dopnutie snehových reťazí Pewag Offroad Extreme dáva možnosť individiuálnej kontroly spoľahlivosti.

Kým bežné reťaze sa dajú tiež používať v každom počasí a aj v iných terénoch, snehové reťaze na SUV majú špeciálnu výhodu pre aktivistov. Extrémne terény a podmienky sú pre snehové reťaze 4×4  doslova výzvou, ktorú zdolávajú s nadšením. Lesný aj vysokohorský terén bude so všetkými nerovnosťami adrenalínovou jazdou s bezpečným pozadím. Športové reťaze sú príznačné aj tým, že počas jazdy sa automaticky doťahujú, čím nespôsobujú problémy.

Dôležité je dbať aj na vysokú životnosť týchto reťazí. Ak si ich zaobstaráte a vidíte, že došlo k opotrebeniu článku reťaze približne o 60 %, otočte ich. Rovnako ich môžete prehadzovať z ľavej nápravy na pravú a opačne. Ďalším typom údržby je vyzuté použité snehové reťaze opláchnuť vodou, vysušiť a uschovať späť do púzdra, aby nezhrdzaveli.

Predtým, ako si zakúpite snehové reťaze na SUV a zažijete kúsok adrenalínu, zistite si najskôr rozmer vašich pneumatík a jazdite najrýchlejšie 50 kilometrov za hodinu. Overte si, či typ reťazí podporuje aj váš typ automobilu. Pri niektorých vozidlách sa totiž vybraná reťaz nemusí zmestiť do úzkych podbehov vozidla. Pri tomto type snehových reťazí sa o mechanizmus starať nemusíte. Špeciálne mechanizmy reťazí sa jazdou samy vycentrujú a dotiahnu, takže nemusíte nasadený reťaz ručne doťahovať a kontrolovať.

 

 

You may also like