Nikto učený z neba nespadol. Zaujímavé informácie o štvorkolkách

Nikto učený z neba nespadol. Zaujímavé informácie o štvorkolkách

by sprava_kanapa.sk

Niekto ich nenávidí, niekto miluje, niekto po nich túži a iný nevie, že existujú. Na mysli máme štvorkolky. Tieto vozidlá sú v zahraničí veľmi obľúbené, ale u nás sa len pomaly dostávajú do povedomia ľudí. V očiach mnohých sú štvorkolky len stroje určené na zábavu, nivočenie zelene v lese a plašenie zveri. Takéto prirovnania si štvorkolky absolútne nezaslúžia. Pokúsime sa vás presvedčiť, že štvorkolka je fajn vozidlo, ktoré sa možno zíde aj vám.

Môžu jazdiť úplne všade

Štvorkolky sú variabilné vozidlá, ktoré môžu jazdiť úplne všade. Na riadenie väčšiny modelov vám bude stačiť vodičské oprávnenie skupiny B. Počas jazdy by ste mali používať ochrannú helmu a okuliare. Odporúčame tiež špeciálne oblečenie. Štvorkolky homologizované na jazdu po cestných komunikáciách, ktoré zvládnu jazdiť rýchlosťou vyššou ako 80 km/h môžu jazdiť po diaľnici podobne ako trojkolky, motorky a iné vozidlá.

Nie sú určené len na zábavu

Najpopulárnejšie štvorkolky nie sú tie, ktoré vidíte na pretekoch alebo pri divokej jazde v lesnom teréne. Najviac predávané sú štvorkolky úžitkové a na päty im šliapu UTV čiže nákladné modely. Každý farmár by vám potvrdil, že kúpa štvorkolky sa mu viac vyplatila ako kúpa traktora. Štvorkolka spraví kvantum práce a vďaka kompatibilným rozmerom sa dokáže dostať tam, kde by mal traktor kvôli veľkosti problémy prejsť.

So štvorkolkou sa dá jazdiť aj v zime

Možno nad kúpou štvorkolky ani nepremýšľate, pretože sa vám investícia do tohto stroja zdá vysoká z dôvodu sezónneho využitia. Štvorkolky sú vozidlá, ktoré využijete aj v zime. Je jasné, že na športovom modely trošku vymrznete, ale so správnym oblečením si dokážete zajazdiť aj počas mrazov. Jediné, čo budete potrebovať sú snehové pásy. Špeciálne snehové pásy pre štvorkolky nahradia kolesá a stroj sa zmení na snehový skúter. A to sa už veru oplatí!

Štvorkolky nie sú len pre jedného pasažiera

Partnerka vám nechce dovoliť kúpiť štvorkolku? Možno netuší, že nebude slúžiť len vám, ale zviesť sa môže aj ona. Úžitkové štvorkolky, UTV a side by side štvorkolky majú väčšiu, dokonca krytú kabínu, v ktorej je dostatok miesta pre jazdca i spolujazdca. Partnerka sa nielen s radosťou odvezie, ale si šoférovanie štvorkolky tiež vyskúša. Ovládanie je agilné, s posilňovačom riadenia a výbornou trakciou.

 

 

You may also like