Búrky a krupobitie ničia autá: ako vyriešiť opravu preliačin na aute

Búrky a krupobitie ničia autá: ako vyriešiť opravu preliačin na aute

by sprava_kanapa.sk

Búrky a krupobitie predstavujú pre majiteľov áut nočnú moru. Silný vietor a padajúce krúpy dokážu v priebehu pár minút poškodiť karosériu auta a zanechať na nej nepekné preliačiny. Okrem estetického zníženia hodnoty auta, preliačiny na karosérii môžu mať aj funkčné následky na vozidle. Ako vyriešiť ich opravu čo najlacnejšie a najrýchlejšie?

Najrýchlejšia oprava preliačin na aute

Existuje efektívny a cenovo dostupný spôsob, ako preliačiny odstrániť. Ide o opravu s názvom PDR. Táto metóda umožňuje odstrániť preliačiny z karosérie bez nutnosti lakovania, čím šetrí čas, peniaze a zachováva pôvodný lak auta. To, či je PDR metóda vhodná, ako spôsob opravy pre preliačinu na vašom aute, rozhodne technik.

Priebeh opravy je veľmi rýchly, ale musí sa zrealizovať len pod vedením vyškoleného pracovníka s praxou. Opravy preliačin PDR metódou sa realizujú v špeciálnych servisoch, kde skúsený technik pomocou nástrojov zvnútra karosérie jemne vytlačí preliačinu späť do pôvodného tvaru. Ak nie je prístup k preliačine možný z vnútornej strany karosérie, pristupuje sa k vyťahovaniu poškodenia lepidlom a reverzným kladivom. Táto metóda je vhodná pre rôzne typy preliačin, od malých pukliniek, ktoré spôsobilo krupobitie, až po väčšie preliačiny, ktoré spôsobil vandalizmus na aute.

Výhody PDR opravy

  • Zachováva pôvodný lak: PDR oprava neporuší lak auta, čím sa zachová jeho hodnota.
  • Rýchlosť a efektivita: Oprava preliačin touto metódou je spravidla rýchla a efektívna, pričom celý proces trvá v niektorých prípadoch len pár hodín.
  • Cenovo dostupná oprava: V porovnaní s klasickou opravou karosérie lakovaním je PDR oprava oveľa cenovo dostupnejšia.
  • Ekologický aspekt: Opravy preliačin PDR sú ekologické. Počas opravy sa nepoužívajú chemikálie.
  • Oprava preplácaná poisťovňami: Všetky poisťovne po vzniku preliačin na aute uprednostňujú PDR opravy. Po kontaktovaní poisťovne vám bude odporučený servis, prípadne privolaný technik, ktorý vykoná obhliadku.

Tipy na prevenciu proti vzniku preliačin

Ak je to možné, parkujte auto v garáži alebo na krytom parkovisku, aby ste ho ochránili pred krupobitím a inými poveternostnými vplyvmi. Na exponované časti karosérie, ako sú blatníky a nárazníky, môžete nalepiť ochranné fólie, ktoré pomôžu predchádzať preliačinám. Ak je predpovedaná búrka s krupobitím, vyhnite sa riadeniu auta.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like